Skip to content

Separatory nadtaśmowe elektromagnetyczne

Seria EMBS

Elektromagnetyczne separatory nadtaśmowe BAS® służą do wydzielania metali żelaznych z materiałów transportowanych w przenośnikach i rynnach.

Separatory składają się z głównego bloku separatora, taśmy wyrzutnikowej, napędu oraz izolowanej magnetycznie stalowej obudowy.

Właściwości

  • wysokie natężenie pola magnetycznego
  • całkowita izolacja magnetyczna stalowej obudowy
  • dwie rolki do regulacji taśmy o wysokiej precyzji
  • możliwość wymiany taśmy na miejscu
  • łatwa konserwacja dzięki bezpośredniemu połączeniu i możliwości dokręcania tulei wału bębna
  • 3 lata gwarancji na namagnesowanie

Budowa

Podstawowe modele separatorów elektromagnetycznych są chłodzone olejem w sposób naturalny, tzn. blok magnetyczny znajduje się w oleju i jest chłodzony metodą jego naturalnego przepływu. W zależności od potrzeb możliwe jest dodatkowe  chłodzenie (wentylator i pompa z wymuszonym obiegiem) w modelach wysokoprądowych. 

Główny blok magnetyczny składa się z rdzenia ze stali wysokowęglowej, który zapewnia wysoką płynność magnetyczną oraz ze specjalnej cewki z drutu aluminiowego. Blok magnetyczny posiada trzybiegunowe zaciski i zapobiega przepływowi strumienia magnetycznego z dolnego korpusu separatora do jego innych części.

Separator magnetyczny posiada dwa bębny napinające, dwie rolki do regulacji taśmy oraz kontroli ustawień taśmy. Osłony po bokach zapobiegają przedostawaniu się metalu pomiędzy blok magnetyczny a taśmę.

Zastosowanie

Separatory nadtaśmowe mogą być instalowane na przenośniku w układzie poprzecznym lub wzdłużnym. Przy montażu poprzecznym separator można umieścić w dowolnym miejscu przenośnika, pod kątem nie większym niż 30 stopni. Przy montażu wzdłużnym separator należy umieścić w takiej odległości od taśmy przenośnika, aby ułatwić wychwytywanie metalu oraz jego odprowadzenie we właściwe miejsce.

Pole magnetyczne

Rozkład siły pola magnetycznego przy wysokości zawieszenia 350 mm.

Separator elektromagnetyczny o szerokości 1200 mm.

Jakość potwierdzona certyfikatami:

Dyrektywa maszynowa 2006/42/EU
EN-ISO 12100:2010
EN ISO 13850:2015
EN ISO 14120:2015
EN 6024-1:2018

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z informacjami o:

– naszej ofercie
– nowych realizacjach
– zmianach w prawie
– branżowych wydarzeniach
– nowinkach technologicznych