Skip to content

Separatory nadtaśmowe z magnesem stałym

Seria MBS

Separatory nadtaśmowe z magnesem stałym są standardowym urządzeniem służącym do odseparowywania metali ze strumienia materiałów na przenośniku.

Separatory nadtaśmowe z magnesem stałym typu MBS charakteryzują się natężeniem pola magnetycznego wprost proporcjonalnym do objętości bloku magnetycznego. Blok magnetyczny posiada trzy bieguny przez co zapobiega przepływowi strumienia magnetycznego z dolnego korpusu separatora do innych jego części.

W zależności od potrzeb możliwy jest dobór separatora w różnych wariantach: kompaktowy model MBS-E, model MBS do standardowych zastosowań i model MBS-H o dużym natężeniu pola i głębokim zasięgu.

Właściwości

  • trój-biegunowe pole magnetyczne
  • całkowita izolacja magnetyczna stalowej obudowy
  • możliwość wymiany taśmy na miejscu
  • łatwa konserwacja dzięki bezpośredniemu połączeniu i możliwości dokręcania tulei wału bębna
  • trwałe, dobrze wyważone części mechaniczne
  • automatyczny system smarowania
  • 5 lat gwarancji na namagnesowanie

Budowa

Separatory nadtaśmowe składają się z bloku magnetycznego, taśmy wyrzutnikowej, napędu i izolowanej magnetycznie stalowej obudowy.

Blok magnetyczny składa się z magnesów ferrytowych o indukcji magnetycznej Y35 4400 Gauss. Chroniony przed wysoką temperaturą i mechanicznymi uszkodzeniami blok może utrzymać natężenie pola magnetycznego przez wiele lat bez żadnych odchyleń.

Separator posiada dwa bębny napinające, dwie rolki do regulacji taśmy oraz kontroli ustawienia taśmy. Bębny napinające zapewniają kontrolę ustawienia separatora nad taśmą.

Stalowa obudowa separatorów z magnesem stałym serii MBS jest całkowicie izolowana magnetycznie, dzięki czemu praca separatora jest bezpieczna. Osłony zapobiegają przedostawaniu się metalu pomiędzy blok magnetyczny a taśmę.

Zastosowanie

Separatory nadtaśmowe z magnesem stałym mogą być zamontowane nad przenośnikiem w układzie poprzecznym lub wzdłużnym. Przy montażu poprzecznym separator można umieścić w dowolnym miejscu przenośnika, pod kątem nie większym niż 30 stopni. Przy montażu wzdłużnym separator należy umieścić w takiej odległości od taśmy przenośnika, aby ułatwić wychwytywanie metalu oraz jego odprowadzenie we właściwe miejsce.

Jakość potwierdzona certyfikatami:

Dyrektywa maszynowa 2006/42/EU
EN-ISO 12100:2010
EN ISO 13850:2015
EN ISO 14120:2015
EN 6024-1:2018

Zapisz się do newslettera

Bądź na bieżąco z informacjami o:

– naszej ofercie
– nowych realizacjach
– zmianach w prawie
– branżowych wydarzeniach
– nowinkach technologicznych